niedziela, 22 kwietnia 2018, 08:30

Aktualności - Komunikaty Rybołów na naradzie specjalistów z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie …
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krystyna Poszelężna   
czwartek, 20 czerwca 2013 15:30

Rybołów na naradzie specjalistów z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie … 

 W dniu 17 czerwca br. w miejscowości Lubikówko, na terenie Nadleśnictwa Międzyrzecz odbyła się narada specjalistów służby leśnej z  zakresu ochrony przyrody oraz lasu, wszystkich jednostek administracyjnych (35 nadleśnictw) wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. 

  

W związku z powyższym, była to doskonała okazja podsumowania prawie dwóch lat wdrażania projektu czynnej ochrony rybołowa na terenie woj. lubuskiego, realizowanego wspólnie przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Gorzowie Wielkopolskim oraz Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Szczecinie.   

W ramach referatu zaprezentowanego przez pracownika Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gorzowie Wielkopolskim – p. Michała Bielewicza, przedstawiono na forum obecny stan zaawansowania realizacji projektu, podjęte i zrealizowane działania ochronne, omówiono także pierwsze sukcesy i efekty realizacji projektu, a także dyskutowano na temat dalszych planów ochrony czynnej tego okazałego drapieżnika.

W szczególności zwrócono uwagę na istniejącą konieczność dalszego rozwijania budowy systemu sztucznych platform gniazdowych dla rybołowa w regionie, oraz wzmocnienie zaangażowania terenowych służb leśnych poszczególnych jednostek administracyjnych RDLP w Szczecinie w projekt ochrony rybołowa, poprzez możliwość przeprowadzenia cyklu szkoleń i warsztatów dla leśniczych i podleśniczych przez pracowników RDOŚ w Gorzowie Wielkopolskim.          

                          

   

                              Regionalna Dyrekcja Lasów 
                                                                                                                                              
Państwowych w Szczecinie