niedziela, 22 kwietnia 2018, 08:29

Aktualności - Komunikaty KOMUNIKATY-ARCHIWUM ROK 2013 Leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze wesprą działania na rzecz ochrony lubuskich rybołowów .....
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Walczak   
wtorek, 19 marca 2013 10:53

Leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze wesprą działania na rzecz ochrony lubuskich rybołowów .....

Z inicjatywy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gorzowie Wielkopolskim 8 marca 2013 roku w Gorzowie Wielkopolskim została podpisana deklaracja współpracy instytucjonalnej pomiędzy Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze - Leszkiem Banachem a Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Gorzowie Wielkopolskim - Janem Rydzaniczem, mająca na celu wzmocnienie proaktywnego współdziałania obu instytucji na rzecz odbudowy i ochrony czynnej, lubuskiej populacji rybołowa Pandion haliaetus.


Podpisane porozumienie jest integralną częścią, wdrażanej od 2012 roku w województwie lubuskim, strategii ochrony rybołowa, która zakłada m.in. wielopłaszczyznową integrację oraz wzmocnienie współpracy administracji służb Lasów Państwowych i ochrony przyrody działającej w granicach regionu Ziemi Lubuskiej.

Należy w tym miejscu podkreślić, iż jest to drugie tego rodzaju porozumienie. Wcześniej tj. w roku 2012 partnerem projektu ochrony rybołowa w województwie została Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie we współpracy z którą podjęto m.in. działanie polegające na stworzeniu systemu sztucznych platform gniazdowych dla rybołowa na obszarach leśnych, będących w zarządzie RDLP Szczecin.  

Podpisana w marcu br. przez RDLP w Zielonej Górze deklaracja o współpracy z RDOŚ w Gorzowie Wielkopolskim, otwiera aktualnie nowe możliwości, a także nowe perspektywy dla ochrony populacji tego gatunku również na południu regionu Ziemi Lubuskiej, co w dzisiejszej sytuacji wydaje się być elementem kluczowym z punktu widzenia przetrwania rybołowów w regionie.