niedziela, 22 kwietnia 2018, 08:31

Aktualności - Komunikaty Rybołów przedmiotem zainteresowania leśników RDLP w Zielonej Górze...
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krystyna Poszelężna   
czwartek, 06 września 2012 14:43

                                             

Rybołów przedmiotem zainteresowania leśników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
w Zielonej Gorze ..... 

5 września 2012 r.  odbyła się narada szkoleniowa nadleśniczych oraz specjalistów z zakresu ochrony przyrody i lasu jednostek administracyjnych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze, zorganizowana w Ośrodku Wypoczynkowym "Leśnik" w Łagowie.

W części referatowej narady, przedstawiona została przez pracownika Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska p. Michała Bielewicza - specjalistę ds. obszarów sieci Natura 2000, prezentacja dotycząca realizacji działań z zakresu ochrony czynnej rybołowa Pandion haliaetus na terenie województwa lubuskiego, w ramach aktualnie wdrażanej strategii jego ochrony.

Uczestnicy narady szkoleniowej mieli okazję zapoznać się z aktualną sytuacją tego gatunku w kraju i regionie, przyczynami jego zaniku oraz podejmowanymi działaniami na rzecz odbudowy lubuskiej populacji tego okazałego drapieżnika. Była to też dobra okazja do dyskusji i wymiany poglądów na temat ochrony ptaków szponiastych na terenach zarządzanych przez PGL Lasy Państwowe.  

Nie ulega wątpliwości, iż tego typu spotkania stanowią bardzo dobrą podstawę do skutecznego kształtowania przyszłościowej współpracy instytucji, a także wzmacniają ich zaangażowanie na rzecz ochrony najbardziej narażonych na wyginiecie dzikich gatunków zwierząt województwa lubuskiego.